U20-otteluohjelma

Näin pelataan Nuorten SM-liigassa kaudella 2018-2019

 

 

HPK:n kotiotteluihin on vapaa sisäänpääsy Nuorten SM-liigan alkusarjassa ja Liigassa kaudella 2018-2019.

Mahdollisista playoffotteluista ja niiden lipunmyynnistä tiedotetaan erikseen!

U20 runkosarja 2018-2019

Nuorten SM-liiga on edennyt alkusarjan jälkeen viralliseen Liigavaiheeseen. Kaikki alkusarjan pelatut ja käynnissä olevan ns ylemmän jatkosarjan ottelut alla.

Playoffsit alkavat 8.3.2019 Villi kortti -kierroksella ja päättyvät viimeistään 7.4.2019 viimeiseen loppuotteluun. Villi kortti -kierroksella jatkoon kahdella voitolla muissa vaiheissa vaaditaan kolme voittoa, pronssiottelu kerrasta poikki.

Ke 29.08. klo 19.00 Jukurit - HPK Mikkeli 1-2
Pe 31.08. klo 19.00 HPK - JYP Ritari-areena 0-2
La 01.09. klo 15.00 HIFK - HPK Töölö 2 2-5
Pe 07.09. klo 19.00 HPK - HIFK Ritari-areena 3-1
La 08.09. klo 16.00 Ässät - HPK Pori 4-1
Pe 14.09. klo 19.00 HPK - Sport Ritari-areena 4-7
La 15.09. klo 16.00 KalPa - HPK Kuopio 5-1
La 22.09. klo 14.00 Kärpät - HPK Raksila 3-4
Su 23.09. klo 16.00 Sport - HPK Vaasa 1-2
La 29.09. klo 12.30 HPK - Kärpät Ritari-areena 3-2
Su 30.09. klo 16.00 HPK - Ilves Ritari-areena 6-3
Pe 05.10. klo 19.00 HPK - TUTO Hockey Ritari-areena 3-1
La 06.10. klo 16.00 Tappara - HPK Hakametsä 2-0
Pe 12.10. klo 15.30 HPK - KooKoo Lappeenranta!! 1-2 JA
La 13.10. klo 17.30 HPK - Jukurit Lappeenranta!! 1-5
Su 14.10. klo 15.30 HPK - Pelicans Lappeenranta!! 4-3
Pe 19.10. klo 18.30 SaiPa - HPK Lappeenranta 1-5
La 20.10. klo 16.00 HPK - TPS Ritari-areena 3-2 JA
Pe 26.10. klo 18.30 Ilves - HPK Hakametsä 3-2
La 27.10. klo 16.00 HPK - KalPa Ritari-areena 2-4
La 03.11. klo 16.00 HPK - Ässät Ritari-areena 8-6
Su 04.11. klo 16.00 HPK - SaiPa Ritari-areena 5-3
Su 18.11. klo 15.30 Pelicans - HPK Rauma 2-4
Pe 16.11. klo 16.30 TUTO Hockey - HPK Rauma 2 1-3
La 17.11. klo 18.30 Jokerit - HPK Rauma 5-4 VL
Pe 23.11. klo 18.30 Blues - HPK Tapiola 2 4-2
La 24.11. klo 12.30 KooKoo - HPK Kouvola 5-3
Pe 30.11. klo 19.00 HPK - Tappara Ritari-areena 3-4
La 01.12. klo 17.00 TPS - HPK Turku 1-4
Pe 07.12. klo 18.30 Lukko - HPK Rauma 4-1
La 08.12. klo 16.00 HPK - Lukko Ritari-areena 5-2
Ke 12.12. klo 16.00 HPK - Jokerit Ritari-areena 5-6
Pe 14.12. klo 18.30 JYP - HPK JKL kh 3-6
Su 16.12. klo 16.00 HPK - Blues Ritari-areena 3-4
Pe 04.01. klo 16.00 Sport - HPK Vaasa 9-4
La 05.01. klo 12.30 Kärpät - HPK Oulu 9-1
Ke 09.01. klo 19.00 HPK - Tappara Ritari-areena 0-3
Pe 11.01. klo 19.00 HPK - TPS Ritari-areena 2-0
La 12.01. klo 16.00 Pelicans - HPK Lahti 7-1
Pe 18.01. klo 19.00 HPK - KalPa Ritari-areena 5-1
La 19.01. klo 16.00 HPK - Sport Ritari-areena 2-4
Pe 25.01. klo 18.30 HIFK - HPK Helsinki (Töölö 2) 5-6 VL
La 26.01. klo 16.00 HPK - Kärpät Ritari-areena 1-3
Pe 01.02. klo 17.00 Tappara - HPK Tampere (Haka 2) 2-3 VL
La 02.02. klo 16.00 HPK - Pelicans Ritari-areena 4-1
Ke 13.02. klo 19.00 HPK - HIFK Ritari-areena
Ke 20.02. klo 19.00 Jukurit - HPK Mikkeli
La 23.02. klo 13.00 TPS - HPK Turku
Su 24.02. klo 16.00 HPK - Blues Ritari-areena
Pe 01.03. klo 19.00 HPK - Jukurit Ritari-areena
La 02.03. klo 16.00 Blues - HPK Espoo (Tapiola 2)
Ke 06.03. klo 18.30 KalPa - HPK Kuopio